  • MSS1260T-332NLB
MSS1260T-332NLB
advertisement
Manufacturer No:
MSS1260T-332NLB
HK JDW NO:
3194-MSS1260T-332NLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
MSS1260T-332NLB
Description:
Quantity:
In Stock : 1245
Step5Bar-code shipping tag
MSS1260T-332NLB
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 16 hours ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2011
  • Tolerance
    30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    3.3 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    7A
  • Frequency - Self Resonant
    42MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    10.88A
  • Case/Size Code
    4848
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    14mOhm
  • Inductance Tolerance
    30%
  • Inductance-Nom (L)
    3.3 µH
  • RMS Current (Irms)
    7A
  • Height
    6.2mm
  • Length
    12.3mm
  • Width
    12.3mm