  • MU14-250DMHTK
MU14-250DMHTK
advertisement
Manufacturer No:
MU14-250DMHTK
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MU14-250DMHTK
Step5Bar-code shipping tag
MU14-250DMHTK
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    Steel
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    839.145884g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Scotchlok™
  • Published
    2013
  • Feature
    Butted Seam
  • Termination
    Crimp
  • Gender
    Male
  • Contact Finish
    Nickel
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    16 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    14 AWG
  • Insulation
    Non-Insulated
  • Terminal Type
    Standard
  • Length
    18.542mm
  • Length - Overall
    0.730 18.54mm
  • Tab Thickness
    0.032 0.81mm
  • Width - Tab
    0.250 6.35mm