  • MU14-6R/SK
MU14-6R/SK
advertisement
Manufacturer No:
MU14-6R/SK
Manufacturer:
3M
HK JDW NO:
2-MU14-6R/SK
Package:
Datasheet:
MU14-6R/SK
Description:
Quantity:
In Stock : 465
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MU14-6R/SK
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    Copper, ETP
  • Mount
    Stud
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Material
    Copper
  • Weight
    684.924479g
  • Body Material
    Copper
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2000
  • Series
    Scotchlok™
  • Termination
    Crimp
  • Depth
    6.35mm
  • Contact Finish
    Tin
  • Wire Gauge
    14-16 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    14 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    16 AWG
  • Body Plating
    Tin
  • Wire/Cable Gauge
    14 AWG
  • Insulation
    Non-Insulated
  • Terminal Type
    Circular
  • Stud/Tab Size
    6 Stud
  • Length
    15.24mm
  • Thickness
    0.030 0.76mm
  • Length - Overall
    0.600 15.24mm
  • Width - Outer Edges
    0.250 6.35mm