  • MU2029-601Y
MU2029-601Y
advertisement
Manufacturer No:
MU2029-601Y
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-MU2029-601Y
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MU2029-601Y
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Material - Core
    Ferrite
  • Tolerance
    25%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    1.2mm
  • Current Rating
    100mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    400mOhm
  • Height
    900μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2mm