  • MWA220024A-12A
MWA220024A-12A
advertisement
Manufacturer No:
MWA220024A-12A
Manufacturer:
Inventus Power
HK JDW NO:
366-MWA220024A-12A
Package:
Datasheet:
MWA220024A-12A
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 221W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MWA220024A-12A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Weight
    2.1lbs 952.5g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2016
  • Series
    MWA220 (220W)
  • Size / Dimension
    8.20Lx2.90W x 1.60 H 208.0mmx73.0mmx39.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    221W
  • Approval Agency
    CB, CE, cTUVus
  • Efficiency
    Level V
  • Current - Output (Max)
    9.2A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    72 1.83m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    DIN, 8 Pin
  • No Load Power Consumption
    500mW Max