  • MX25L25639FZ4W-08G
MX25L25639FZ4W-08G
advertisement
Manufacturer No:
MX25L25639FZ4W-08G
HK JDW NO:
490-MX25L25639FZ4W-08G
Description:
3/3.3V V 8 Pin Memory IC 8mm mm
Step5Bar-code shipping tag
MX25L25639FZ4W-08G
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminations
    8
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Subcategory
    Flash Memories
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Frequency
    133MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.6V
  • Power Supplies
    3/3.3V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.7V
  • Interface
    SPI, Serial
  • Supply Current-Max
    0.025mA
  • Organization
    64MX4
  • Memory Width
    4
  • Standby Current-Max
    0.00002A
  • Memory Density
    268435456 bit
  • Programming Voltage
    3V
    100000 Write/Erase Cycles
  • Data Retention Time-Min
    20
  • Length
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    6mm