  • MX25U3235FM2I-10G
MX25U3235FM2I-10G
advertisement
Manufacturer No:
MX25U3235FM2I-10G
HK JDW NO:
490-MX25U3235FM2I-10G
Package:
SOIC
Datasheet:
Description:
8 Pin Memory IC
Quantity:
In Stock : 25566
Step5Bar-code shipping tag
MX25U3235FM2I-10G
  • Supply Current-Max
    0.025mA
  • Standby Current-Max
    0.00002A
  • Memory Density
    33554432 bit
  • Data Retention Time-Min
    10
  • Height Seated (Max)
    2.16mm
  • Width
    5.23mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    SOIC
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    CAN BE ORGANISED AS 32 MBIT X 1
  • Subcategory
    Flash Memories
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Frequency
    104MHz
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.65V