  • MX30UF1G18AC-XQI
MX30UF1G18AC-XQI
advertisement
Manufacturer No:
MX30UF1G18AC-XQI
Manufacturer:
Macronix
HK JDW NO:
490-MX30UF1G18AC-XQI
Package:
Datasheet:
Description:
Memory IC 8mm mm
Step5Bar-code shipping tag
MX30UF1G18AC-XQI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    48
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • JESD-30 Code
    R-PBGA-B48
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.95V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.7V
  • Operating Mode
    ASYNCHRONOUS
  • Organization
    128MX8
  • Memory Width
    8
  • Memory Density
    1073741824 bit
  • Parallel/Serial
    PARALLEL
  • Memory IC Type
    FLASH
  • Programming Voltage
    1.8V
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Length
    8mm
  • Width
    6mm