  • MX553ANL602M083-TR
MX553ANL602M083-TR
advertisement
Manufacturer No:
MX553ANL602M083-TR
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-MX553ANL602M083-TR
Package:
6-LLGA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MX553ANL602M083-TR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-LLGA
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MX55
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Type
    XO (Standard)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Supply
    2.375V~3.63V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    602.083MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • Output
    PECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    120mA
  • Physical Dimension
    5.0mm x 3.2mm x 1.4mm
  • Operating Frequency
    602.083MHz
  • Rise Time-Max
    0.35ns
  • Fall Time-Max
    0.35ns
  • Symmetry-Max
    55/45%
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm