  • MXLLCE110A
MXLLCE110A
advertisement
Manufacturer No:
MXLLCE110A
HK JDW NO:
523-MXLLCE110A
Package:
DO-201AA, DO-27, Axial
Step5Bar-code shipping tag
MXLLCE110A
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    DO-201AA, DO-27, Axial
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    HIGH RELIABILITY
  • Subcategory
    Transient Suppressors
    1
  • Power Dissipation-Max
    5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    122V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Max Reverse Leakage Current
    5μA
  • Clamping Voltage
    178V
  • Peak Pulse Current
    8.4A
  • Reverse Standoff Voltage
    110V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    128.5V
  • Capacitance @ Frequency
    90pF @ 1MHz