  • MXT573BBA864M000
MXT573BBA864M000
advertisement
Manufacturer No:
MXT573BBA864M000
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-MXT573BBA864M000
Package:
6-LLGA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MXT573BBA864M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-LLGA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    ClockWorks® Fusion
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    TCXO
  • Voltage - Supply
    2.375V~3.63V
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Frequency
    864MHz
  • Frequency Stability
    ±5ppm
  • Output
    PECL
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    125mA
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm