  • NAC-06-472-DXE
NAC-06-472-DXE
advertisement
Manufacturer No:
NAC-06-472-DXE
HK JDW NO:
165-NAC-06-472-DXE
Package:
Datasheet:
NAC-06-472-DXE
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 6A 0.5 mA/ 1.0 mA max
Step5Bar-code shipping tag
NAC-06-472-DXE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    6A
  • Frequency
    1MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Leakage Current
    500μA
  • Current
    6A
    250V