  • NAM-20-000
NAM-20-000
advertisement
Manufacturer No:
NAM-20-000
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-NAM-20-000
Package:
Datasheet:
NAM-20-000
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 20A 5 uA/ 10 uA max
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NAM-20-000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Leakage Current
    5μA
  • Filter Type
    Single Phase
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    41mm
  • Length
    92mm
  • Width
    53mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2006
  • Series
    NAM
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    20A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V