  • NAP-10-332-D
NAP-10-332-D
advertisement
Manufacturer No:
NAP-10-332-D
HK JDW NO:
165-NAP-10-332-D
Package:
Datasheet:
NAP-10-332-D
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 10A 0.38 mA/ 0.75mA max
Step5Bar-code shipping tag
NAP-10-332-D
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2006
  • Series
    NAP
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L92.0XB53.0XH41.0 (mm)/L3.622XB2.087XH1.614 (inch)
  • Operating Frequency
    60Hz Hz
  • Leakage Current
    380μA
  • Filter Type
    Single Phase
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    41mm
  • Length
    92mm