  • NB12J00472JBB
NB12J00472JBB
advertisement
Manufacturer No:
NB12J00472JBB
HK JDW NO:
66-NB12J00472JBB
Package:
Datasheet:
Description:
NTC THERMISTOR Tolerance:5% Tape and Reel
Quantity:
In Stock : 9485
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NB12J00472JBB
    yes
  • Part Status
    Active
  • Resistance
    4.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Resistor Type
    NTC THERMISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Accuracy
    3 %
  • Thermistor Application
    TEMPERATURE COMPENSATION
  • Height
    1.3mm
  • Length
    2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
  • Tolerance
    5%