  • NBC-16-102-D
NBC-16-102-D
advertisement
Manufacturer No:
NBC-16-102-D
HK JDW NO:
165-NBC-16-102-D
Package:
Datasheet:
NBC-16-102-D
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 16A 0.13mA/ 0.25mA max
Step5Bar-code shipping tag
NBC-16-102-D
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    1MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Leakage Current
    130μA
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    41mm
  • Length
    92mm