  • NBC-30-222
NBC-30-222
advertisement
Manufacturer No:
NBC-30-222
HK JDW NO:
165-NBC-30-222
Package:
Datasheet:
NBC-30-222
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 30A 0.25mA/ 0.5 mA max
Step5Bar-code shipping tag
NBC-30-222
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    1MHz
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L92.0XB53.0XH41.0 (mm)/L3.622XB2.087XH1.614 (inch)
  • Configuration
    Two Stage
  • Leakage Current
    25mA
  • Filter Type
    Single Phase
  • High Pot
    2500 V
  • Height
    41mm
  • Length
    92mm