  • NBH-16-471
NBH-16-471
advertisement
Manufacturer No:
NBH-16-471
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-NBH-16-471
Package:
100
Datasheet:
NBH-16-471
Description:
Power Line Filters AC 1-250 / DC250 16A 50 uA/ 100 uA max
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NBH-16-471
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2016
  • Series
    NBH
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    16A
  • Frequency
    10MHz
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    cURus, VDE
  • Physical Dimension
    L104.0XB53.0XH43.0 (mm)/L4.094XB2.087XH1.693 (inch)
  • Configuration
    Two Stage
  • Leakage Current
    50μA
  • Filter Type
    Single Phase
  • High Pot
    4000 V
  • Height
    43mm
  • Length
    104mm