  • NCP303LSN40T1
NCP303LSN40T1
advertisement
Manufacturer No:
NCP303LSN40T1
HK JDW NO:
598-NCP303LSN40T1
Datasheet:
NCP303LSN40T1
Description:
1.5V 5 Terminals 5-Pin NCP303 Voltage supervisor 1 Channels Min 800mV Max 10V
Quantity:
In Stock : 19968
Step5Bar-code shipping tag
NCP303LSN40T1
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn80Pb20)
  • Additional Feature
    DETECTION THRESHOLD VOLTAGE IS 4.0V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Max Supply Voltage
    10V
  • Min Supply Voltage
    800mV
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Threshold
    4V
  • Threshold Voltage
    +4V
  • Undervoltage Threshold
    3.92V
  • Overvoltage Threshold
    4.08V
  • Length
    3mm