  • NCP304LSQ38T1G
NCP304LSQ38T1G
advertisement
Manufacturer No:
NCP304LSQ38T1G
HK JDW NO:
598-NCP304LSQ38T1G
Datasheet:
NCP304LSQ38T1G
Description:
4 Terminals 4-Pin NCP304 Voltage supervisor 1 Channels Min 800mV Max 10V
Quantity:
In Stock : 40870
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NCP304LSQ38T1G
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    NCP304
  • Output
    Push-Pull, Totem Pole
  • Pin Count
  • Number of Channels
    1
  • Max Supply Voltage
    10V
  • Min Supply Voltage
    800mV
  • Nominal Supply Current
    1.2μA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Threshold
    3.8V
    Halogen Free
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.0036mA
  • Min Reset Threshold Voltage
    3.724V
  • Max Reset Threshold Voltage
    3.876V
  • Threshold Voltage
    +3.8V
  • Undervoltage Threshold
    3.724V
  • Overvoltage Threshold
    3.876V
  • Length
    2mm