  • NCST100JR068GTRF
NCST100JR068GTRF
advertisement
Manufacturer No:
NCST100JR068GTRF
HK JDW NO:
10881-NCST100JR068GTRF
Datasheet:
NCST100JR068GTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 68mOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NCST100JR068GTRF
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    68mOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Rated Temperature
    70°C