  • NCST100JR075GTRF
NCST100JR075GTRF
advertisement
Manufacturer No:
NCST100JR075GTRF
HK JDW NO:
10881-NCST100JR075GTRF
Datasheet:
NCST100JR075GTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 75mOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NCST100JR075GTRF
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Resistance
    75mOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Rated Temperature
    70°C