  • NCV301LSN25T1G
NCV301LSN25T1G
advertisement
Manufacturer No:
NCV301LSN25T1G
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NCV301LSN25T1G
Package:
Datasheet:
Description:
1.5V 5 Terminals 5-Pin Voltage supervisor 1 Channels
Quantity:
In Stock : 6952
Step5Bar-code shipping tag
NCV301LSN25T1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    5
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    10V
  • Power Supplies
    0.8/10V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.8V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    NO
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.0013mA
  • Threshold Voltage
    +2.5V
  • Length
    3mm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm