  • NCV8502PDW100G
NCV8502PDW100G
advertisement
Manufacturer No:
NCV8502PDW100G
HK JDW NO:
699-NCV8502PDW100G
Package:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
NCV8502PDW100G
Description:
Enable, Reset Fixed PMIC Automotive, AEC-Q100 Series 16-SOIC (0.295, 7.50mm Width) Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10232
Step5Bar-code shipping tag
NCV8502PDW100G
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    16-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Tube
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    19mA
  • Voltage - Input (Max)
    45V
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable, Reset
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    10V
  • Protection Features
    Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
  • Current - Quiescent (Iq)
    150μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.6V @ 150mA