  • NDR-120-48
NDR-120-48
advertisement
Manufacturer No:
NDR-120-48
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
HK JDW NO:
495-NDR-120-48
Package:
100
Datasheet:
NDR-120-48
Description:
Quantity:
In Stock : 1110
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NDR-120-48
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    100
  • Weight
    600.102706g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    NDR-120 (120W)
  • Size / Dimension
    4.47Lx1.57W x 4.93 H 113.5mmx40.0mmx125.2mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, TUV
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 127V~370VDC
  • Output Current
    2.5A
  • Output Power
    120W
  • Current - Output 1
    2.5A
  • Max Output Power
    120W
  • Minimum Load Required
    No
  • Height
    125.2mm