  • NFM21CC220U1H3D
NFM21CC220U1H3D
advertisement
Manufacturer No:
NFM21CC220U1H3D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-NFM21CC220U1H3D
Package:
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
NFM21CC220U1H3D
Description:
Feed Through Capacitors 22pF 50V 700mA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NFM21CC220U1H3D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, NFM21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Flat
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    700mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH0.85 (mm)/L0.079XB0.049XH0.033 (inch)
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Voltage
    50V
  • Max Current Rating
    700mA
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm
  • Max Voltage Rating (DC)
    50V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm