  • NFM3DCC471R1H3L
NFM3DCC471R1H3L
advertisement
Manufacturer No:
NFM3DCC471R1H3L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-NFM3DCC471R1H3L
Package:
1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
NFM3DCC471R1H3L
Description:
MURATA NFM3DCC471R1H3L CAPACITOR, 3 TERMINAL, 470PF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NFM3DCC471R1H3L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1205 (3212 Metric), 3 PC Pad
  • Number of Pins
    1205
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    EMIFIL®, NFM3
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.049W 3.20mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +50%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Flat
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    300mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    300mA
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.25XH0.7 (mm)/L0.126XB0.049XH0.028 (inch)
  • Insulation Resistance
    1GOhm
  • Voltage
    50V
  • Max Current Rating
    300mA
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm
  • Max Voltage Rating (DC)
    50V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Height
    700μm
  • Length
    3.2mm