  • NFS110-7605
NFS110-7605
advertisement
Manufacturer No:
NFS110-7605
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-NFS110-7605
Package:
Datasheet:
NFS110-7605
Description:
Quantity:
In Stock : 7987
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NFS110-7605
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    NFS110 (110W)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    7.00Lx4.25W x 1.80 H 177.8mmx108.0mmx45.7mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    80W 110W Forced Air
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
    16
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    70%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    5.1V
  • Voltage - Output 1
    5.1V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    8A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC