  • NK439R00JA22
NK439R00JA22
advertisement
Manufacturer No:
NK439R00JA22
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
HK JDW NO:
875-NK439R00JA22
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 39Ohm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NK439R00JA22
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    PRECISION, RATED AC VOLTAGE: 350V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    CECC40101
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.2mm