  • NLP110-9994
NLP110-9994
advertisement
Manufacturer No:
NLP110-9994
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-NLP110-9994
Package:
Datasheet:
NLP110-9994
Description:
Quantity:
In Stock : 12263
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NLP110-9994
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Published
    2011
  • Series
    NLP110 (110W)
  • Size / Dimension
    6.50Lx3.00W x 1.26 H 165.1mmx76.2mmx32.0mm
  • Feature
    Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    80W 110W Forced Air
  • Number of Outputs
    3
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    13A 13A 650mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output 2
    2.5V
  • Voltage - Output 3
    12V