  • NRC02F5232TRF
NRC02F5232TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC02F5232TRF
HK JDW NO:
10881-NRC02F5232TRF
Description:
Thick Film, 52.3kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC02F5232TRF
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    0201
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    52.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V