  • NRH3012T6R8MNV
NRH3012T6R8MNV
advertisement
Manufacturer No:
NRH3012T6R8MNV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NRH3012T6R8MNV
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRH3012T6R8MNV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Rated Current-Max
    0.89A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NR, H Type
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    850mA
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    228mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    43MHz