  • NRLM332M50V22X30F
NRLM332M50V22X30F
advertisement
Manufacturer No:
NRLM332M50V22X30F
HK JDW NO:
10881-NRLM332M50V22X30F
Description:
3.3mF Capacitor 20% 2.73A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLM332M50V22X30F
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.21861mA
  • Ripple Current
    2.73A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.3
  • Diameter
    22mm
  • Height
    30mm