  • NRSNA6I4J153TRF
NRSNA6I4J153TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRSNA6I4J153TRF
HK JDW NO:
10881-NRSNA6I4J153TRF
Step5Bar-code shipping tag
NRSNA6I4J153TRF
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Power Rating
    60mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.0625W
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0612
  • Rated Temperature
    70°C
  • Element Power Dissipation
    0.0625W
  • Network Type
    ISOLATED
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm