  • NRV3012T4R7MV
NRV3012T4R7MV
advertisement
Manufacturer No:
NRV3012T4R7MV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NRV3012T4R7MV
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NRV3012T4R7MV
Description:
Quantity:
In Stock : 2853
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRV3012T4R7MV
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    NR, V Type
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    1.04A
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    48MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.25A
  • Rated Current-Max
    0.85A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm