  • NS002100R0FS70
NS002100R0FS70
advertisement
Manufacturer No:
NS002100R0FS70
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-NS002100R0FS70
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole 100Ohm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NS002100R0FS70
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    4W
  • Diameter
    6.35mm
  • Length
    19.43mm