  • NS0052R700FS73
NS0052R700FS73
advertisement
Manufacturer No:
NS0052R700FS73
HK JDW NO:
866-NS0052R700FS73
Description:
Through Hole 2.7Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
NS0052R700FS73
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power Rating
    5W
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    25.4mm