  • NTLUS3C18PZTAG
NTLUS3C18PZTAG
advertisement
Manufacturer No:
NTLUS3C18PZTAG
HK JDW NO:
598-NTLUS3C18PZTAG
Package:
6-PowerUFDFN
Datasheet:
NTLUS3C18PZTAG
Description:
MOSFET P-CH 12V 4.4A 6UDFN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTLUS3C18PZTAG
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Mount
  • Package / Case
    6-PowerUFDFN
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2014
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Configuration
    Single
  • Power Dissipation-Max
    660mW Ta
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    24m Ω @ 7A, 4.5V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    1V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    1570pF @ 6V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    4.4A Ta
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    15.8nC @ 4.5V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    12V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    1.8V 4.5V
  • Vgs (Max)
    ±8V
  • Continuous Drain Current (ID)
    4.4A
  • Drain Current-Max (Abs) (ID)
    7A