  • NTR04T8060BTRF
NTR04T8060BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR04T8060BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR04T8060BTRF
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 806Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR04T8060BTRF
  • Power Rating
    62.5mW
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    25V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    806Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C