  • NTR06A8661NTRF
NTR06A8661NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06A8661NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06A8661NTRF
Datasheet:
NTR06A8661NTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 8.66kOhm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06A8661NTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    8.66kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    62.5mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C