  • NTR06T2551CTRF
NTR06T2551CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06T2551CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06T2551CTRF
Datasheet:
NTR06T2551CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, NTR06(10 TO 150K) Series, Thin Film, 2.55kOhm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06T2551CTRF
    SURFACE MOUNT
  • Series
    NTR06(10 TO 150K)
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    2.55kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    62.5mW
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C