  • NTR06T88R7NTRF
NTR06T88R7NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR06T88R7NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR06T88R7NTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 88.7Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR06T88R7NTRF
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    88.7Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    62.5mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C