  • NTR10C24R3CTRF
NTR10C24R3CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10C24R3CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10C24R3CTRF
Datasheet:
NTR10C24R3CTRF
Step5Bar-code shipping tag
NTR10C24R3CTRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    24.3Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C