  • NTR10F90R9DTRF
NTR10F90R9DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10F90R9DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10F90R9DTRF
Datasheet:
NTR10F90R9DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 90.9Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR10F90R9DTRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    90.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C