  • NTR10T5760DTRF
NTR10T5760DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10T5760DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10T5760DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 576Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR10T5760DTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    576Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    100mW
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C