  • NTR12C15R8DTRF
NTR12C15R8DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12C15R8DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12C15R8DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 15.8Ohm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12C15R8DTRF
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    15.8Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW