  • NTR12F1783DTRF
NTR12F1783DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12F1783DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12F1783DTRF
Datasheet:
NTR12F1783DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 178kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12F1783DTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    178kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C