  • NTR25A16R9DTRF
NTR25A16R9DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25A16R9DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25A16R9DTRF
Datasheet:
NTR25A16R9DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 16.9Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25A16R9DTRF
  • Tolerance
    0.05%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    16.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C