  • NTR25D1243CTRF
NTR25D1243CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25D1243CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25D1243CTRF
Datasheet:
NTR25D1243CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 124kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25D1243CTRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    124kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C