  • NTR25F9531DTRF
NTR25F9531DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25F9531DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25F9531DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 9.53kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25F9531DTRF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    9.53kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C